wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz